HUOM! Arvontapalkintojen voittajat julkaistaan etusivulla maanantaina 4.1.2021.

LOPULLISET TULOKSET
(yhteensä 238 osallistujaa)

M yleinen 10 km
Samuli Hussa Limingan Niittomiehet 32.00
Juha Hellsten Turun Toverit Yu 32.20
Tuomas Aho Limingan Niittomiehet 33.06
Rami Oravakangas Limingan Niittomiehet 33.21
Aarre Paukkeri Limingan Niittomiehet 34.21
Eetu Luoma Limingan Niittomiehet 34.25
Simeon Rissanen Limingan Niittomiehet 35.27
Marko Yläsaukko-oja KU-58 35.53
Junnu Korvenpää KU-58 36.13
Joona Holappa Limingan Niittomiehet 36.47
Jaakko Kotajärvi Limingan Niittomiehet 38.38
Joose Nurmela Limingan Niittomiehet 42.00
Markku Nikkanen Limingan Niittomiehet 43.11
Marko Kärsämä Limingan Niittomiehet 43.29
Joona Jämsä EHTAkai 46.22
Eemeli Antinmaa EHTAkai 46.22
Antti Takala EHTAkai 46.22
Veikko Kivioja Liminka 48.56
Juho Pottala Limingan Kiekko 49.57
Joni Pajala Saloisten Salama 51.29
Heikki Lindroos Rastaskujan Ryske 55.29
Timo Hukkanen Liminka 55.34
Kim Granholm Kvevlax Idrottsvänner 57.35
N yleinen 10 km
Marika Krohns Pudasjärven Urheilijat 43.58
Minna Huovinen Pudasjärven Urheilijat 44.02
Kerttu Puranen Limingan Niittomiehet 45.06
Jessika Raudaskoski Oulun Pyrintö 47.29
Sara Kivioja Oulu 48.56
Marjo Vesala Kuivasjärven Aura 49.39
P15 5km
Aapo Mäkiniemi Limingan Niittomiehet 18.08
Josue Perez KU-58 18.18
Iisakki Siira Limingan Niittomiehet 19.41
Jussi Raudaskoski Oulun Pyrintö 20.50
Artturi Kangasmaa RDS 21.20
Samul Perez (P11) KU-58 22.23
Jesse Kainu Limingan Pallokarhut 24.29
Vili Ruonakoski Limingan Kiekko 24.35
Topi Kuorilehto Limingan Niittomiehet 24.40
Aleksi Vuorma (P12) OHS 25.55
Eino Ryytty OHS 26.22
Niilo Raudaskoski Oulun Pyrintö 26.58
Roni Pohjalainen (9v) Tupoksen koulu, 3B 29.18
Janne Jernvall Limingan Niittomiehet 31.22
Kimi Keränen Limingan Niittomiehet 33.48
Eemi Toppi Tupoksen koulu, 2E/Kempeleen Kiri 36.33
T15 5km
Sofia Kivelä Limingan Niittomiehet 24.06
Iina Haataja Limingan Niittomiehet 27.03
Viivi Ruonakoski Limingan Kiekko 27.49
Aliisa Kärkkäinen Limingan Niittomiehet 28.00
Reeta Arvio Limingan Pallokarhut 28.47
Anniina Jernvall Limingan Niittomiehet 31.23
Veera Piltonen Limingan Niittomiehet 31.24
Elisa Arvio Liminka 33.00
Iida-Sofia Niskanen KeKi 33.13
Unna Toppi Tupoksen koulu 5A/Kempeleen Kiri 33.13
Ella Nissinaho Limingan Niittomiehet 33.47
Anna Helander Limingan Niittomiehet 33.55
Saimi Lithovius Limingan Niittomiehet 34.02
M17 5km
Emil Huomo 17.57
Jimi Kenttälä Limingan Niittomiehet 22.35
Petteri Pietilä Limingan Niittomiehet 23.55
Juho Lumijärvi Limingan Niittomiehet 24.52
Oskari Kuvaja Limingan Kiekko U12 26.40
Axel Rosqvist Espoo 1.00.00
T17 5km
Eveliina Kujala Limingan Niittomiehet 21.21
Aliisa Kärkkäinen Limingan Niittomiehet 28.00
Leena Rosqvist Espoo 57.00
M 40 10 km
Tuomas Lohi Runners 48.56
M 45 10 km
Jani Määttä Limingan Niittomiehet 36.25
Jari Kinnunen SuomRa 39.46
Jani Hämäläinen Runners 46.30
Jani Hirsivaata Veitsiluodon Kisaveikot 48.51
M 50 10 km
Tatu Korhonen Limingan Niittomiehet 37.21
Hansi Kitti ONMKY 43.00
Petri Svärd Nordic Nightmare Porvoo 45.49
Rauno Holmi Ii 50.36
Harri Isoherranen Nurmijärvi 53.04
Mika Ryynänen Oulu 53.53
Veijo Honkaniemi RDS 56.39
Jaakko Rämö Rastaalan Rasti 1.02.39
Ari Siipola Kalajoen Junkkarit 1.05.37
M 55 10 km
Pekka Kuokkanen Iiy 42.07
Taisto Latvalehto Limingan Niittomiehet 46.47
Risto Pekkarinen Riikka Tulppo Hyvinvointipalvelut 49.03
Seppo Mustonen Trio Woima 52.11
Vesa Savolainen Haukiputaan Heitto 53.30
Reima Viiri Lohku 58.23
Antti Pääkkönen Otavan Ompelukerho 1.05.21
M 60 10 km
Jukka Kauppila Oulu 38.39
Esko Takalo Juoksuliike Oulu 47.06
Veikko Myyryläinen Raippa Team 48.10
Timo Vähäkuopus PuU 1.33.33
M 70 10 km
Matti Teirikko KeMaKi 57.25
M 75 5 km
Heikki Paukkeri KeMaKi 34.33
N 40 10 km
Heini Joensuu Oulu 48.32
Tuulia Leinonen Riikka Tulppo Hyvinvointipalvelut 49.58
Suvi Lämsä Limingan Niittomiehet 50.06
Virve Sipola Kpk 24/7 54.00
Annarita Koli Endurance 56.00
N 45 10 km
Päivi Lumijärvi Limingan Niittomiehet 45.32
N 55 10 km
Kariina Kauppinen ONMKY/KKM 48.22
Mervi Koukkari Utajärvi 1.03.00
Ritva Nurro Utajärvi 1.33.33
M yli 90kg 5km
Matias Ilmonen Limingan Niittomiehet 21.26
Tommy Lahti Skatila IK 23.15
Kari Peltokorpi Limingan Niittomiehet 32.10
Toni Keränen Limingan Niittomiehet 33.00
Vesa Kallio Limingan Niittomiehet 37.24
Kalle Jokela Sisu Gym Järvenpää 48.20
Kaiken kansan hölökkä 10km (M/N)
Pekka Kuokkanen IiY 47.47
Susanna Kiviniitty Northern Trail Runners 52.33
Aarne Kennilä Liminka 54.00
Nuutti Kennilä Liminka 54.00
Patrik Juselius Sundby 55.44
Helinä Saarela Vaasa 57.50
Nina Oksa Lumijoki 58.14
Pasi Koskela Lumijoen Lumiukot 59.34
Timo Koivula Torikka Trail Runners 59.42
Kirsi Koivula Torikka Trail Runners 59.47
Onni Niemelä Oulu 1.01.12
Erkki Manninen Oulunsuun Heitto 1.02.00
Anne Saromaa Oulunsuun Heitto 1.02.00
Mervi Perkkiö Oulunsuun Heitto 1.02.00
Matti Koivikko Oulunsuun Heitto 1.02.00
Esko Takalo Oulunsuun Heitto 1.02.00
Risto Havana Oulunsuun Heitto 1.02.00
Kauko Meriläinen Oulunsuun Heitto 1.02.00
Jukka Palokangas Oulunsuun Heitto 1.02.00
Liisa Kivistö Alavuden lenkkiporukka 1.02.00
Olli Tornberg Limingan Niittomiehet 1.04.30
Mirva Varis 1.06.21
Antti Junttola Torikka Trail Runners 1.14.30
Ulla Junttola Torikka Trail Runners 1.14.30
Sanni Junttola Torikka Trail Runners 1.17.04
Mikko Leppäluoto Liminka 1.21.14
Ville Härmä Liminka 1.21.14
Tuomas Kennilä Liminka 1.21.14
Samuli Kolehmainen Tyrnävä 1.32.00
Tuomas Lumijärvi Oulu 1.40.00
Minttu Nurminen Oulu 1.40.00
Kaiken kansan hölökkä 5km (M/N)
Jyrki Ilvesluoto RDS 18.34
Kyösti Kujala Hiipijät/Ii 18.47
Arto Hiltula Iin Yritys 19.07
Markus Pennanen RDS 19.23
Sami Välimaa Rovaniemen Roadrunners 20.04
Pekka Kuokkanen Iin Yritys 20.13
Anne Kiljunen Hippoksen Maratonkerho 20.40
Markku Loukusa Iisu 20.51
Jukka-Pekka Laulajainen Limingan Niittomiehet 21.28
Markus Lippo XC Party 21.34
Jukka Eskelinen Vaajakosken Kuohu 21.40
Jouko Kylmäoja Oulunsalo 21.48
Matti Tennilä Rovaniemen Roadrunners 21.49
Jessika Raudaskoski Oulun Pyrintö 22.11
Timo Breunig Zurich 22.16
Eero Ryytty OHS 22.22
Päivi Lumijärvi Limingan Niittomiehet 22.50
Tapio Koivuniemi Juoksuliike Oulu 23.08
Liisa Ronkainen Rthyvinvointipalvelut 23.24
Vuokko Hatula Liminka 23.44
Timo Kääriäinen Limingan Niittomiehet 23.46
Marko Pekkarinen Limingan Niittomiehet 23.56
Sirpa Ropponen Hippoksen Maratonkerho 24.32
Jarkko Paukkeri Limingan Niittomiehet 24.48
Pekka Kainu Limingan Pallokarhut 24.49
Sara Heino Jyväskylän Kenttäurheilijat 24.58
Jari Sarja Oulu 26.08
Jouko Kuorilehto Tupos 26.10
Hanna Ainassaari Kempele 26.24
Jukka Mattila Kempele 26.37
Reima Viiri Lohku 26.43
Patrik Mattsson Limingan Niittomiehet 26.52
Hanna Puranen Liminka 27.27
Sanna Ruonakoski Limingan Kiekko 27.53
Keijo Pulkkinen Kempeleen Maratonklubi 28.04
Amanda Tuominen Helsinki 28.48
Evgeniia Pekkarinen Limingan Niittomiehet 29.00
Jaana Kainu Limingan Pallokarhut 29.05
Miia Matinolli Zurich 29.43
Maija Pakarinen Kempele 30.00
Anne Korhonen Tampere 30.41
Harri Uutinen Limingan Niittomiehet 31.20
Tiina Autio Kiiminki 31.21
Katri Hänninen Oulu 31.35
Anu Pulkkinen Kempele 31.58
Miro Jaakkola Liminka 32.04
Veikko Isokangas Kempeleen Maratonklubi 32.10
Anne Peltoniemi Liminka 32.21
Sampsa Aitta Oulu 33.00
Mari Rautio Liminka 33.00
Paula Kurola Liminka 33.00
Satu Laitinen Kuopio 33.10
Jarmo Pekkarinen Lieksa 33.36
Kari Ropponen Hippoksen Maratonkerho 33.39
Leila Ahola Liminka 33.59
Laura Aitta Oulu 34.00
Anne Keränen LNM 34.40
Sanni Junttola Torikka Trail Runners 35.26
Toivo Junttola Torikka Trail Dogs 35.52
Anu Kanerva-aho Temmeksen Taru 36.00
Timo Keränen Limingan Niittomiehet 36.26
Airi Kallio Liminka 36.57
Oili Martikkala Liminka 37.00
Terhi Gärding Oulu 37.10
Sara Gärding Oulu 37.10
Marko Paukkeri Limingan Niittomiehet 37.53
Emma Kerttula Tupos 39.05
Kati Raudaskoski Oulu 39.19
Anu Kerttula Tupos 39.44
Saila Kiljunen-Hakkola LNM 40.00
Tarja Krohns Oulu 40.22
Jimi Tuomiranta Liminka 42.05
Ulla Luokkanen Kempeleen Maratonklubi 43.21
Antti Uutinen Limingan Niittomiehet 43.25
Jenni Heikkinen Tupos 43.36
Viivi-Sofia Hartikainen OLK 43.36
Jaana Puolitaival Oulu 44.10
Jorma Jokela Limingan Niittomiehet 45.56
Maarit Jokela Sisu Gym Järvenpää 48.20
Tarja Hussa Haapavesi 48.54
Timo Hussa Haapavesi 48.55
Joni Lumijärvi Limingan Niittomiehet 49.19
Outi Riikola Oulunsalo 50.30
Tuomas Tornberg Limingan Niittomiehet 54.29
Tobias Tornberg Limingan Niittomiehet 54.29
Linus Tornberg Limingan Niittomiehet 54.29
Sofi Tornberg Limingan Niittomiehet 54.29
Jenni Tornberg Limingan Niittomiehet 54.29
Jaakko Tornberg Limingan Niittomiehet 54.29
Onni Tyni Utajärvi 55.00
Jouko Nurmenniemi Limingan Niittomiehet 55.10
Helli Ojamaa Limingan Niittomiehet 58.00
Pentti Ojamaa Limingan Niittomiehet 58.00
Milja Lumijärvi Limingan Niittomiehet 58.32
Pihla Lumijärvi Limingan Niittomiehet 58.32
Kari Moilanen (8,42km) City Kokkola työyhteisö 1.27.00
Juha Kuukasjärvi (lumikengillä) Hotelli Iso-Syöte 2.15.38
Katariina Kuukasjärvi (lumikengillä) Hotelli Iso-Syöte 2.15.38